Nočník 2010 – odpočítávání začíná

Vážení a milí (ne)přátelé,

a je to tady! Nastal čas pro pátý ročník novodobé historie Nočníků.

Protože 29. únor mi letos v kalendáři chybí (a přilehlý víkend jsem byl pověřem babysittingem, a dvě děti na zádech nocí nepotáhnu), ale též s ohledem na sníh a hlavně magický vzorec

5 x 2 = 10

vyhlašuji pátý ročník na noc ze soboty šestého února ’10.

O co se jedná, víte všichni, nicméně pro pořádek – co je to nočník?

Akce je opět otevřená pro všechny pozvané a jejich známé, jakož i známé známých… třeba nás půjde třicet :)

Přihlášky podle možností posílejte do konference nebo alespoň per huba mně.

A jelikož se jedná o výroční nočník, nabízím letos mimořádnou příležitost podílet se na plánování akce osobně. Nuže, jakou trasu byste upřednostnili pro pátý ročík?

Všechny návrhy se „vejdou“ do honzátkových 30 kilometrů, tj nemělo by to být delší než loni. Doufám.

První trasa byla navržena se speciálním ohledem na sněžné počasí a měla by být převážně pohodová, až na stoupání od Davle Zahořanskou roklí prakticky mírná, od Průhonic ku Praze podél Botiče a tudíž teoreticky z kopce. :-) Odhad – 30 kilometrů, podle toho, kde se bude končit (Petrovice / Háje / Hostivař)

Druhá je kratší ale zajímavější co se týče terénu a prakticky celá lesypokrytá, přes Žebrácko/Točnický hřebínek a na konci kolem Nižborského oppida dolů, bratru do 25 kilometrů (skutečně!)

Trojka je v podstatě klasika, nahoru a dolů mytickým Posázavím, na Gryble je to moc hezké nejen když je sníh, Jílovému bychom se vyhnuli z jihu, až do Davle to má zase necelých 25 kilometrů…

Čtyřka slibuje převážně pohodový terén s o něco delší trasou (28 km), vyhlídku na Hrusice, krátký kopec kolem Ondřejovské hvězdárny, procházku zvlněnou Voděradskou bučinou, skopec k rybníku v Jevanech a stoupání k Říčanské silnici a na závěr pohodovým údolím Šenbery do Českého Brodu.

Pětka je klasika – Zdice, Koukolka, přes údolí ke Koněpruským jeskyním a pak dolů do Srbska a přes další minihřebínek do Loděnice, do 25 kilometrů, zato s velmi zajímavými výstupy (od Havlíčkova mlýnu k Aksamitové bráně, kolem Bubovických vodopádů,…)

A konečně šestka pro „silné nervy“, aneb To nejlepší z Brd: z Řevnic nahoru k jezírku, na Kytínskou louku, k Malé Svaté Hoře, zadem kolem JetPaců nebo po úbočí Pleše, Bratřínov, údolím Kocáby do Malé Lečice a konečně po Žluté nad Slapy a někudy dolů do Štěchovic, nebo z Bratřínova doleva a pak terénně zajímavější traverz mimo značky údolím Kocáby pod Masečínem a pak do Štěchovic po žluté. Tohle bude mít přes třicet a bude to stát za to.

Prostě, šestka je důstojný pokračovatel loňska, všechny ostatní trasy berou ohled na sníh, který nám snad vydrží … :-) S výjimkou šestky všechny trasy nabízejí možnost „krizového zkrácení“ (je na nich „rozumná“ doprava), ale to sem snad ani nepatří…

Takže vesele hlasujte!

Jakou trasu pro jubilejní 5. ročník?

Výsledky

Loading ... Loading ...

Odpovězte