Co je to Nočník?

Motto: Průměrná batolata nosí stále pleny a jsou krmena rodiči. Větší batolata již dokáží jít na nočník. Batole je od slova batolit neboli kolébat jelikož chůze nebo jiná činnost je v útlém věku ještě poněkud „neohrabaná“.

(zdroj: Wikipedia)

Stručně řečeno, jednonoční výlet zimní krajinou v okolí Prahy. Trasa je uzpůsobena počasí, náladě a stavu účastníků, legenda praví, že měří přesně 25 kilometrů, jiná legenda dodává, že to nejsou kilometry ale míle. Praxe ukazuje, že záleží na tom, jestli je za plán zodpovědný Vláďa Marek nebo ne.

Obvyklý průběh ve stručných bodech:

  • vyráží se z Prahy nějakým podvečerním dopravním prostředkem (odjezd okolo 21:00)
  • přijede se na výchozí místo (cca 22:00 až půlnoc)
  • pak se jde zpátky do Prahy, na předměstí Prahy nebo alespoň se od Prahy nevzdalujeme
  • tam se dojde nad ránem (cca 6:00)
  • ujde se podle počasí, trasy a terénu něco přes dvacet až něco přes třicet kilometrů
  • trasa vede lehkým až středním terénem po turistických značkách nebo menších asfaltkách, snažíme se vyhýbat se civilizaci

Tomu celému předchází hecování účastníků i (ne) účastníků v mailové konferenci [noc@honzak.cz], kde se nejprve hlavně ti, co se neúčastní, hecují, a posléze mi píší zoufalé žádosti o smazání, protože je to spamuje :-)

Obecně – není potřeba se děsit, stačí průměrná fyzička, Jirka Petřek prošel první ročník ve vycházkovém oděvu a bez jídla (nabídky odmítal s tím, že v noci nejí), a to, že se loni „trochu hnalo“ vycházelo především ze složení (nedostali jsme žádnou brzdu s sebou :-)
Historky, zážitky a trasy z minulých ročníků jsou nebo časem budou k přečtení na tomto webu, další podrobnosti ochotně poskytnu osobně!